İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Akrep İlaçlama

 

akrep

Genellikle sıcak ve nemli ortamlarda yaşayan akreplerin kuyruklarının ucunda zehirli iğneleri bulunan sert vücutları sayesinde oldukça dayanıklı canlılardır.

Akreplerin kör olduğu bilinse de birkaç akrep türü dışında tüm akreplerin gözleri vardır ama akrep genel olarak hassas bacakları sayesinde gece avlanmaya çıktıkları için yön ve av bulma işlemleri için bacaklarındaki algı sistemini kullanırlar.

Akrepler genel olarak tüm türleri zehirlidir. Avlarını kıskaçları sayesinde yakalar kuyruklarının uçlarında bulunan zehiri ile yakaladığı canlıyı etkisiz hale getirir.

Akrep çok açgözlü bir hayvandır. Yapıları gereği tek başlarına yaşarlar sadece çiftleşme döneminde erkek akrep ile dişi akrep bir araya gelir. Dişi akreple erkek akrep kuyruklarını birbirlerine dolayıp flört eder ve çiftleşme sonrası erkek akrep o bölgeyi terk etmez ise dişi akrep tarafından öldürülüp yenilir.

Akrepler yumurtalarını vücutlarının içinde bulunan özel bir kesede büyütür yumurtaları doğurduktan sonra keseyi açar ve tüm yavrularını sırtında taşır.

Ortalama ömürleri birkaç sene ile sınırlı olan akrep; çok dayanıklı vücut yapısına sahip canlılar arasındadır radyasyondan etkilenmezler. Çok yüksek sıcak ve soğuk havaya direnç gösterebilir. Vücutlarından kopan bir parça olsa da o şekilde yaşamaya devam edebilirler.

Türlerine göre zehirleri değişiklik göstermekle birlikte çölde yaşayan akrepler daha zehirlidir. Bunun sebebi çok fazla susuz kalan akrebin zehiri daha kuvvetlidir. Uzun süre aç kalabilirler ama susuzluğa en fazla 1 hafta dayanabilirler.

Akrep insan sağlığını tehdit eden canlılar arasında başta yer alır. Akrep evlerin genellikle depo, çatı arası, moloz yığınları gibi yerlerinde barınırlar gece beslenmek amacı ile yuvasından çıkar ve ayakkabı, giysi, yorgan, yastık gibi insanların kullandığı yerlere girerler ve kendilerini tehlikede hissettikleri an saldırıya geçer ve zehirlerler.

Akrep ilaçlama konusunda ciddi deneyimli ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. İlaçlama şirketleri arasında başarılı olmamızı müşteri memnuniyetini benimsememiz ve kaliteli ilaçlar ile müşterilerimize destek olmamızdır.

Böcek ilaçlama ve kemirgen ilaçlama sektöründe tüm akrep, yılan, tahta kurusu, pire ve güve gibi zehirli ya da zehirsiz tüm zararlı canlılara okul, fabrika, hastane, cami gibi tüm açık ve kapalı alanlarda ilaçlama konusunda uzman ekibimiz ile sizlere 7/24 sürekli güvenilir hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir