İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek ilaçlama çeşitleri

Eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfı ve bu sınıfa giren bütün hayvanların genel adı olan böcekler, insan hayatına karşı son derece tehlikeli canlılar arasındadır. İnsanların yaşam alanları olan ev, iş yeri, hastane, okul, fabrika, cami gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlara da sızabilen böcekler,insanlarla teması sonucu kan emerek çeşitli hastalıklar bulaştırır. Bunlar; tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır.

Bunlardan evde uygulanabilecek basit yöntemlerle kurtulmak oldukça zordur. Kesin ve kalıcı çözüm için mutlaka böcek ilaçlama firmalarından yardım alınması gerekiyor. İlaçlama çeşitleri alanın büyüklüğü, böceklerin türü ve direncine göre çeşitlilik gösterir. Bunlar şu şekildedir;

-Sprey ilaçlama

-Kokusuz ilaçlama

-Kokulu ilaçlama

-Jel ilaçlama

-Fare istasyonları

Bu ilaçlama çeşitleri Sağlık Bakanlığı’nca onaylı firmalar tarafından; insan sağlığına ve diğer canlılara zarar vermeyecek şekilde uygulanmalıdır. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar doğayla uyumlu olmalı. Uygulamayı gerçekleştirecek olan ekip deneyimli ve alanında uzman olmalıdır. İnsanların özel alanlarına kapı ve pencere köşelerinden, kanalizasyon borularından, eskimiş veya çürümüş duvar ve parkelerden sızabilen böcekler barınmak için buldukları alanda çok kısa sürede yayılabilir. Az miktarda besinle uzun süre beslenebilen böcekler genetiksel özellikleri bakımından kısa süre içinde yumurtlayabilir.

Yakamoz ilaçlama olarak yıllardır insan sağlığı ve güvenliğini esas alarak vermiş olduğumuz hizmet devam etmektedir. En kaliteli, hızlı, güvenilir ve ekonomik anlayışla faaliyetlerimizde sektörün öncüsü olmayı sürdürmekteyiz. Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda haşere probleminde şikayetçiyseniz 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerimize ulaşıp gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir