İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Çiyan İlaçlama

ciyan

ciyanÇiyan oldukça zehirli insanı ısırdığı takdirde sonucu felç ve ölüme kadar götürebilecek bir canlıdır. Görünüş itibari ile kırkayaklara benzerler. Boyutları çok değişiklik gösterir bir kaç milim ile 10-20 cm’ e kadar türleri vardır. Renkleri kırmızı, sarı, kahverengi ve siyah olarak değişir bazı türleri ise çift renklidir. Ölüsüne dokunulduğu takdirde bile zehirleyen çiyan; vücudu bölmelerden oluşur ve her bölmesinde bir çift ayak bulunur.

Çiyan ısırması durumda o bölgede şişlik yanma ve sancı görülür. Çiyan ile mücadele oldukça zordur. Dikkat olunmalı ve belli periyotlar ile o bölgede ilaçlama yapılması gerekmektedir. Evde çiyan genellikle bodrum veya çatı katlarında görülür. Çocuklu evler özellikle dikkatli olmalıdır. Çocuklarınız bilmeden bu canlıya dokunması ve sonucunda çiyan ısırması ile oldukça ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Çiyan ilaçlama yapılması için ziraat mühendislerimiz tarafından özel hazırlanan ilaçlar ve eğitimli ilaçlama teknisyenlerimizin yapacağı uygulama ile sizleri bu zararlı böceklere karşı korumaktayız. Böcek ilaçlama servisleri ile sizlere daha güvenli yaşam sunmaktayız. Çiyan sokması sonucu ülkemizde ciddi sonuçlar görülmektedir. Çiyan sokması tedavisi bireysel yapılmamalı mutlaka çiyan ısırması sonucu tam teşekküllü bir hastaneye giderek çiyan ısırması konusunda doktorunuzu bilgilendirerek uzmanlar tarafından tedavisi yapılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir