İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İlaçlama

Fare

Fare nasıl bir hayvandır?

Fare omurgalı hayvanlar grubunda incelenen, vücudu baş, vücut ve kuyruktan oluşan bir memelidir. 4 ayağı, 2 kulağı ve kendisinden uzun bir kuyruğu vardır.

Fare nerede yaşar?

fare ilaçlama, kirli temiz alan fark etmeden her yerde yaşayan bir canlıdır. Evde, iş yerlerinde, tarlalarda ve lağımlarda yaşar. Kışları toprak altlarında yuvalarında yaşarlar ve yazın ortaya çıkarlar.

Fare ne ile beslenir?

Fare insanların yediği ve yemediği her şeyi yer. Pişmiş, çiğ ne bulursa ayrıca yiyecek yemek bulamazlarsa kablo, mum, silikon ne bulursa yerler. Hatta yiyecek bulamayıp aç kaldıklarında lağım fareleri insanlara saldırırlar ve tükürüklerindeki uyuşturucu madde yüzünden insanlar bunu hissetmez.

Fare nasıl çoğalır?

Fare, yılda 10-12 defa doğum yapan ve her doğumunda 8-10 yavrusu olan çok hızlı üreyen bir kemirgendir.

Farenin zararları nelerdir?

Fareler yaşam alanlarımızda yiyeceklerimize ortak oldukları için bunların üzerine salya, dışkı bırakırlar. Böylece birçok hastalığın da bize bulaşmasına sebep olurlar. Bu hastalıklar; tifüs, veba, grip, verem, lyme, listeriosis’dir.

Fare ile nasıl mücadele ederiz?

fare ilaçlama ile eski yöntemlere göre mücadele etmek yetersiz ve zararlı olabilir. Fare ilaçlaması için bir ilaçlama şirketinden yardım istenmelidir. Yalnız fareler için özel olarak kullanılan istasyon adındaki ilaçlama şekli sadece bizim ilaçlama firmamıza ait bir yöntemdir ve kesin çözümdür. İstasyon denilen blokların içindeki zehirli yemlerden yiyen fare su içme ihtiyacı duyar ve su içtiği yerde zehirin etkisi ile ölür. Böylece yaşam alanlarınızdaki farelerden kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir