İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Memeli hayvan kategorisinde yer alan fare güçlü çene yapısı ile bulunduğu ortamda zarar vermediği eşya kalmaz. Çok küçük yapıda olan bu canlı ayrıca çokta hızlı hareket edebilmektedir. Dünyanın her tarafına yayılan bu canlı yaşadıkları yerlere ve türlerine göre de farklı isimler ile anılırlar. İnsanların yaşadıkları ortamlara da giren bu canlı o ortamda bulunan besin kaynaklarına da ortak olur. Tarlalara, ambarlara daha çok girerler ve orada ki besinleri farklı çene yapıları ile taşırlar. Bu sayede ise fareler beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu tahıllara dadandığı zaman tahıl üzerinden farklı mikroplarda ender de olsa saçabilmektedirler. Fare ısırması sonucu da insana veba, tifüs gibi hastalıklara bulaştırabilirler. Ama bunun yanında zararları insan hayatından çok yaşadıkları alanda bulunan eşyalara verirler. Çünkü her türlü eşyayı farklı ve güçlü çene yapısı ile kemire bilme özelliğine sahip olan bu canlı eşyalara ve insan sağlığına zararlıdır. Bu yüzden bulunduğu ortamlara fare ilaçlaması yapılarak sorun giderilmeye çalışılır.

 

Fare ile mücadele o kadar basit bir işlem değildir. Fare ilaçlama servisi ile ancak bizler bu sorunu aşabiliriz. Bunun dışında eşyalarımıza kemirerek zarar veren fareyi yok etmek pek mümkün değildir. Eğer bu canlı kalabalık olarak hareket ederse bir tarlayı yok edebilecek kapasiteye sahip özellikleri vardır. Fare memeli bir hayvan olduğundan kolaycada üreyebilmektedir. Bu da fare ile mücadeleyi güçleştirmektedir. Zaten bu canlıyı yok etmek adına sizlerin hiçbir çalışması olamaz. Daha fazla siz zararlı çıkabilirsiniz. İşin uzmanı ekipler sizlere en iyi yardımı sunacaklarıdır.Yakamoz ilaçlama  bünyesinden bulunan Bursa fare ilaçlama firmaları Bursanın tüm  ilçelerinde hizmet vermektedir.

 

Ayrıca fareler diğer haşerelere göre farklı canlılardır. Çünkü dünyanın her yerinde kolaylıkla yaşabilen bu canlı her türlü farklı besin ile de beslenebilmektedir. Bu da doğal olarak canlının yaşam alanını genişleten bir durumdur. Canlı evlerde bulunduğu zaman hızlıca üreyip sizin eşyalarınıza ve sağlığınıza zarar verebilmektedirler. Bu yüzden sizin canlıya müdahale etmeniz doğru değildir. Bu işi yıllarını vermiş ekiplerin müdahalesi sonrası ancak bu canlı yok edilebilir. Farklı özellikleri olan bu canlı sizlerin yaşam alanlarınızda bulunmaması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir