Haşereler

Kalorifer Böceği İlaçlama

Posted at 30 Mayıs 2012 | By : | Categories : Haşereler | 0 Comment

Kalorifer Böceği

Kalorifer böceği sert kabuklu, boyutları 1 cm ile 3 cm arasında değişen ve renkler kahverengi olan insanlara zararlı mikroplar canlılardandır.

Sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı seven kalorifer böceği özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde yaşamaktadır. Besinlerini insanların artıklarından sağladıkları için çoğunlukla evlerin mutfak ve banyolarında görülen bu böcek çok hızlı üreyen canlılar arasındadır.

Hızlı üreyen ve gruplar halinde yaşayan kalorifer böceği her defada yüzlerce yumurta yapabilir. Bu yumurtaları kapı köşelerine, fayans aralarına ve çamaşır ya da bulaşık makinalarının altına bırakırlar.

Gündüzler dinlenen kalorifer böcekleri geceleri beslenmek için ortalığa çıkarlar yönlerini başında bulunan antenleri sayesinde sağlayan kalorifer böceği taşıdıkları mikropları mutfaklarımızda gezerken besinlerimizin üzerine bıraktıkları için oldukça tehlikelidir.

Böcek ilaçlama firması olarak sağlık bakanlığı çalışma ruhsatımız ve ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan özel ilaçlar ile kalorifer böceği ilaçlama konusunda uzman ilaçlama ekibimiz sayesinde sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

About tahtakurusu

Leave a Comment