İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kırk Ayak İlaçlama

Kırk Ayak

Kırk ayak karasal iklimin görüldüğü yerler haricinde her bölgede çok sık görülen böcek türüdür. Yapısı itibari ile çıyan ile karıştırılır ama çıyanların her bölmesinde bir çift ayak var iken kırk ayakta her bölmesinde iki çift ayak bulunmaktadır.

Kırk ayağın yaşayabilmesi için nemli ortamın oluşması gerekmektedir. Kuru ve rutubetsiz ortamlarda yaşayamazlar. Dünya üzerinde bilinen 13.000 çeşit kırk ayak türü vardır.

Kırk ayaklar gruplar halinde yaşarlar ve yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Her yumurtlama döneminde onlarca yumurta bırakabilirler.  Yumurtalarını besinlerin olduğu bölgeye bırak kırk ayak, ortalama birkaç ay içinde yumurtaları ergiliğe ulaşır.

Kırk ayak hem etçil hem de otçuldur. Bitkilerin yapraklarını ve filizlerini yedikleri gibi ölü böcekler ile de beslenmektedirler.  Yaşadıkları bölgeye göre renkleri değişebilir. Topluca beslene bu canlılar yiyecek sıkıntısı yaşamaya başlarlar ise o bölgeyi topluca terk ederler.

Evlerin içinde pek görülmeyen bu canlılar aslında tarım ve bahçe ile uğraşanların başlıca korkulu rüyasıdır. Çünkü ekinlerin ya da ağaçların filizleri ile beslenirler. Buda ekinlerin oluşumunu geciktirir ya da kurumasına sebep olur.

Kırk ayak ile mücadele için ilaçlama firmaları ile görüşmek gerekmektedir. Toplu halde yaşadıkları için bir anda bütün ekinleri yok edebilirler. Bu yüzden böcek ilaçlama servisleri ile görüşüp destek alınmalıdır.

Haşere ilaçlama konusunda uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize maddi kayıplar yaşatan bu canlılara karşı özel geliştirilen ilaçlar ile kırk ayak ilaçlama işlemi ile hem iç hem dış alanlarda ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir