Haşereler

Örümcek İlaçlama

Posted at 24 Mayıs 2012 | By : | Categories : Haşereler | 0 Comment

örümcek

Örümcek; 8 bacakları vardır çeşidine göre 6 ya da gözleri vardır. Başlarının önünde 2 tane kıskaçları vardır. Tek başına yaşamayı seven bu canlılar açlığa dayanıksız çok saldırgan canlılardır. Zehirli ve zehirsiz olarak 2 ye ayrılırlar ama türleri çok fazladır. Yaz sıcaklarını seven bu canlılar hemen hemen her bölgede görülmektedirler.

Çok uzun ömürleri olmayan bu canlıların boyları birkaç cm’den 20-30 cm kadar çıkabilmektedir. Çabuk çoğalan bu canlılar sadece üreme zamanı bir araya gelirler ama buda oldukça tehlikelidir çünkü akrepler gibi çiftleşme sonunda dişi örümcek erkek örümceği genelde öldürür ve yer.

Beslenmelerini sağlamak için ağ kuran bu canlıların ağları oldukça sağlam ve yapışan sinek ve böcekler çıkmak için çırpınması durumunda iyice yapışırlar. Bazı çeşitleri ağ kurmak yerine avlarını kovalayarak ya da tuzak yakalarlar.

Örümcekler zararsız olarak bilinse de hangi türün zararlı olduğunu bilmediğimiz için mutlaka bir ilaçlama firması ile görüşülüp örümcek ilaçlama konusunda deneyimli firmalar ile çalışmanız gerekmektedir.

Biz örümcek ilaçlama konusunda uzman teknisyenlerimiz ve ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan özel ilaçlar ile sizlere tüm iller ve ilçelerde bulunan şubelerimiz ile 7/24 pazar günleri dahil okul, iş yeri, ev, fabrika, cami, hastane gibi tüm açık ve kapalı alanlarda ilaçlama öncesi ve ilaçlama sonrası hizmet vermekteyiz.

 

 

About tahtakurusu

Leave a Comment