İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pire İlaçlama Servisi

Pire, çok küçük 3-5 mm boylarında canlılardan kan emerek beslenen bir canlıdır. 6 bacağı olan pire, 2 bacağı ile zıplayarak hareket eder. Pireler kendi boylarının ortalama 200 katı yukarı zıplayabilir. Renkleri kırmızı ve kahverengidir. Genellikle hayvanlar üzerinde kan emen canlılar, evcil hayvanlar sayesinde evlere gelmektedir. Pireler hangi canlının üzerinde yaşıyorsa o canlının ismini alır. Örneğin insan piresi, kedi piresi, köpek piresi gibi.

Sıcak havaları sevdikleri için ilkbahar ve yazın daha da çabuk çoğalırlar. Dişi pire kan emme işlemini bitirdikten hemen sonra yumurta bırakmaya başlar. Pireler ölene kadar yaklaşık 2000 yumurta yapar. Pirelerin yaşamaları için kan emleri gerekmektedir. Pireler üzerinde bulunduğu canlıyı günde 5-6 kez ısırır. Isırıp kan emdikleri yerde kaşıntı, kızarma ve şişlik olur. Sürekli farklı kişilerden kan emdikleri için birçok mikrop bulaştırırlar insanlara ve hastalanmalarına neden olurlar. Bu hastalıklar dizanteri, veba, tifüs, humma ve çeşitli bağırsak hastalıklarıdır.

Pire çok hızlı üreyen bir haşere olduğu için mücadele etmek zordur. Kesinlikle bireysel bir ilaçlama yapılmaması gerekmektedir. Dışarıdan alınan ilaçlar ile yapılacak yanlış bir ilaçlama ile pireler ölmez daha da çoğalabilir. Bu yüzden riske girmeden, işinde uzman bir ilaçlama firmasından pire ilaçlaması için yardım alınmalıdır. Pire ilaçlama servisi, bu işe yıllarını vermiş ve diğer ilaçlama servisleri arasında sivrilmeyi başarmıştır. İlaçlama işlemi bittikten sonra pire ilaçlama servisi, gerekli olan bütün evrakları siz müşterilerine verir ve sizlerin akıllarında bir soru işareti bırakmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir