Haşereler

Sivrisinek İlaçlama

Posted at 26 Mayıs 2012 | By : | Categories : Haşereler | 0 Comment

sivrisinek

Sivrisinek; yaz aylarında sayısında artış görülen çok fazla mikrop taşıyan kan emicilerdendir. Yuvalarını kirli göletleri, bataklık ya da kirli su atıklarının olduğu bölgeye yapan bu haşereler yumurtalama yöntemi ile hızla üremektedirler. Hassas antenleri sayesinde hem yön durumunu tayin ederken hem de kanın kokusunu rahat almaktadırlar. Dişi sivrisinek kan emerken erkek sivrisinek besin ihtiyacını meyve suyu gibi şekerli gıdalardan sağlarlar.

Dişi sivrisinek salgıladığı sıvı ile ısıracağı bölgeyi uyuşturur ve besin ihtiyacını karşılayacak kadar kanı emer. Yaz aylarda çoğalan sivrisinek çok ciddi rahatsızlıklara sebep olurlar. Yaşadıkları bölge itibari ile çok çeşit mikrop taşıyan bu haşere ısırdığı kişiye mikropları da bırakır. Isırılan bölgede kaşınma, kızarma ve kabarma belirtileri görülür.

Sivrisinek ile mücadele de kesin çözüm elde etmek istiyorsanız öncelikle çevrenizde kirli suların temizliğini yaptırmak ya da bu suları yok etmekle başlayabilirsiniz. Daha sonrasında mutlaka ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz sizlere mutlu sonuçlara yönlendirecektir.

Biz de yıllardır ilaçlama firmaları arasındaki başarımızı çeşitli haşere ilaçlama servisi ile sizlere hizmet sunarak kazanmış durumdayız. Sivrisinek ilaçlama olarak eğitimli uzman ekibimiz ile yaşam alanınızın çevresinde uygulanacak ilaçlama hizmetleri ile yaşam standartlarınız daha kolaylaştırmış olacağız. Tüm açık ve kapalı alanlar okul, hastane, cami, fabrika gibi yerler de kokulu ya da kokusuz olarak uygulanan sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ile sizlere destek vermekteyiz.

About tahtakurusu

Leave a Comment