Blog

Tahtakurusu ile Mücadele

Posted at 02 Haziran 2012 | By : | Categories : Blog | 0 Comment

Tahtakurusu ile Mücadele

Tahtakurusu insan ve hayvan kanı ile beslenen ve taşıdıkları mikropları insanlara bulaştıran oldukça zararlı canlılardır.

Evlerimizde yatak odalarında görülen bu canlı çok hızlı ürer; her defada iki yüz yumurta yapabilen tahtakurusunun boyutları ise birkaç santim kadardır.

Tahtakurusu ile mücadele bireysel olarak mümkün değildir. Dışarıdan aldığınız ilaçların bu canlıları öldürmesinde kesin garantisi yoktur. Çünkü her zararlı haşere için aynı ilaç kullanılmaz.

Yatak odasında yatak aralarında bulunan tahtakurusu gündüzleri ışığı sevmedikleri için saklanırlar geceleri ise beslenmek için kan emmeye çıkarlar.

Salgıladıkları özel sıvılar nedeni ile ısırdığı bölgeyi uyuşturur ve kanın pıhtılaşmasını engeller böylece gerektiği kadar kanı emerler.

Tahtakurusu ile mücadele etmenin tek yolu sektördeki ilaçlama firmaları ile görüşüp böcek ilaçlama servisleri konusunda eğitimli tahtakurusu ilaçlama işlemini gerçekleştirecek firma ile kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Böcek ilaçlama konusunda yıllardır verdiğimiz deneyimli sizlerin sağlığı korumak için ev, iş yer, okul, hastane, cami, bağ ve bahçe gibi açık ya da kapalı alan ayırt etmeden özel ilaçlarımız ve deneyimli ilaçlama ekiplerimiz ile sizlere tahtakurusu ilaçlama konusunda da 7/24 hizmet vermekteyiz.

About tahtakurusu

Leave a Comment