İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahtakurusu ile Mücadele

Tahtakurusu ile Mücadele

Eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş olan hayvanlar sınıfı ve bu sınıfa giren bütün hayvanların genel adı olan böcekler, insan hayatına karşı son derece tehlikeli canlılar arasındadır. İnsanların yaşam alanları olan ev, iş yeri, hastane, okul, fabrika, cami gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlara da sızabilen böcekler,insanlarla teması sonucu kan emerek çeşitli hastalıklar bulaştırır. Bunlar; tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır.

Tahtakurusu insan ve hayvan kanı ile beslenen ve taşıdıkları mikropları insanlara bulaştıran oldukça zararlı canlılardır.

Evlerimizde yatak odalarında görülen bu canlı çok hızlı ürer; her defada iki yüz yumurta yapabilen tahtakurusunun boyutları ise birkaç santim kadardır.

Tahtakurusu ile mücadele bireysel olarak mümkün değildir. Dışarıdan aldığınız ilaçların bu canlıları öldürmesinde kesin garantisi yoktur. Çünkü her zararlı haşere için aynı ilaç kullanılmaz.

Yatak odasında yatak aralarında bulunan tahtakurusu gündüzleri ışığı sevmedikleri için saklanırlar geceleri ise beslenmek için kan emmeye çıkarlar.

Beslenen tahta kurusu yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yumurtalarını ev içinde bulunan elektrik prizleri, perde araları, duvar kağıtları araları ya da parke aralıkları gibi bölgelere bırakırlar. Bu bölgede yumurtlar bir kaç gün sonra açılırlar ve bir kaç hafta içinde ergin döneme ulaşırlar.

Evde tahtakurusu tek başınıza başa çıkabileceğiniz bir durum değildir. Çok hızlı üredikleri için tahtakurusu ile mücadele konusunda uzman ilaçlama firmaları ile görüşüp tahtakurusu ilaçlama işlemi için destek alınması gerekmektedir.

Salgıladıkları özel sıvılar nedeni ile ısırdığı bölgeyi uyuşturur ve kanın pıhtılaşmasını engeller böylece gerektiği kadar kanı emerler.

Tahtakurusu ile mücadele etmenin tek yolu sektördeki ilaçlama firmaları ile görüşüp böcek ilaçlama servisleri konusunda eğitimli tahtakurusu ilaçlama işlemini gerçekleştirecek firma ile kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Böcek ilaçlama konusunda yıllardır verdiğimiz deneyimli sizlerin sağlığı korumak için ev, iş yer, okul, hastane, cami, bağ ve bahçe gibi açık ya da kapalı alan ayırt etmeden özel ilaçlarımız ve deneyimli ilaçlama ekiplerimiz ile sizlere tahtakurusu ilaçlama konusunda da 7/24 hizmet vermekteyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir