Blog

Tahtakurusu Isırığı

Posted at 05 Haziran 2012 | By : | Categories : Blog | 0 Comment

Tahtakurusu Isırığı

Tahtakurusu insanların yaşam alanlarında özellikle yatak odası bölümüne yuva yapan canlılardır. Tahta kuruları gece beslenmek için ortaya çıkar, gündüzleri ise saklanıp dinlenirler. Tahtakurusu ısırığı gece beslenme sırasında fark edilmez. Sabah uyandığınızda tahtakurusu ısırması sonucu vücudunuzdaki bölgede kızarıklık, kabarma ve kaşınma gibi şikayetleriniz olabilir.

Yumurtalama yöntemi ile çoğalan tahtakurusu evinizde bir tane iken bir kaç hafta içinde yüzlerce olabilirler. Tahta kurularının ömürleri bir kaç yıl sınırlıdır. Ama hızla çoğaldığı için evinizde görmeniz dahilinde böcek ilaçlama servisleri ile iletişime geçip tahtakurusu ilaçlama konusunda uzman bir ekiple çalışarak kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Tahtakurusu diğer canlılar gibi doymak bilmez vücudunuzun her bölgesinden kan emmek için kol ve bacak bölgeleri gece uyurken açık kaldığı için öncelikle bu bölgelerede tahtakurusu ısırığı nedeni ile ufak ufak kabartılar oluşacak ve bu canlıları dezenfekte etmesi oldukça zor olacaktır.

İlaçlama firmaları arasında % 100 güvenilir hizmeti ilke edinen haşere ilaçlama servisimiz ile sizlere Türkiye genelinde 7/24 hizmet vermektedir.

About tahtakurusu

Leave a Comment