İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahtakurusu Nasıl Ürer ?

Tahtakurusu evlerimizde özellikle yatak odalarında sıklıkla görülen canlılardır. Beslenmek için kana ihtiyacı olan tahtakurusu nüfusun yoğun olduğu bölgelerde sıklıkla görülür. Yapı olarak bakıldığında tahta kurusu alt ve üst kısımından bastırılmış gibi görünen altı ayaklı canlılardır. Başlarında bir çift anteni vardır. Bu anten sayesinde yönlerini bulmak ve aynı zamanda kendilerinin beslenimini sağlayacağı canlıyı bulmak için olarak da kullanırlar.

Dünyanın her bölgesinde görülebilen tahtakurusu ev gibi yaşam alanlarımıza evimizde bulunan canlılar sayesinde girerler. Ancak çok hızlı üredikleri için çok kısa sürede evinizin içerisinde yüzlerce olabilirler. Evde tahtakurusu en çok yatak odalarında görülmektedir. Bunun sebebi gece beslenmeleridir. Bizler gece uyurken üstümüze gelip beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar.

Beslenen tahta kurusu yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yumurtalarını ev içinde bulunan elektrik prizleri, perde araları, duvar kağıtları araları ya da parke aralıkları gibi bölgelere bırakırlar. Bu bölgede yumurtlar bir kaç gün sonra açılırlar ve bir kaç hafta içinde ergin döneme ulaşırlar.

Evde tahtakurusu tek başınıza başa çıkabileceğiniz bir durum değildir. Çok hızlı üredikleri için tahtakurusu ile mücadele konusunda uzman ilaçlama firmaları ile görüşüp tahtakurusu ilaçlama işlemi için destek alınması gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir